superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

FinanseNauka

Jakie zalety ma program do fakturowania online?

Jakie zalety ma program do fakturowania online?

Fakturowanie online ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na uniwersalne programy do fakturowania online. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo na jaki program postawić, aby wystawianie faktur już nigdy nie było mozolnym zajęciem.

Dlaczego warto?

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa każdy przedsiębiorca ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej postawić na porządny program do fakturowania online. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Fakturowanie elektroniczne jest doskonałym wyborem nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Faktury elektroniczne można wysłać za pomocą zwykłej poczty elektronicznej. Dzięki uniwersalnemu formatowi PDF mamy 100% pewność, że każdy będzie mógł otworzyć przesłane dokumenty. Dla większości firm największym atutem elektronicznych faktur jest właśnie to, że można dzięki nim znacząco skrócić czas dostarczania faktur do klientów. Pamiętać należy również o tym, że do dostarczania elektronicznych faktur nie trzeba mieć nawet zgody kontrahenta z którym współpracujemy.

Jakie korzyści dla firm?

Aby rozwijać swoją firmę każdy przedsiębiorca potrzebuje czasu. Nowoczesne programy do zarządzania projektami pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, który będzie można przeznaczyć na ważniejsze zadania. Nowoczesne programy do fakturowania bardzo często zintegrowane są z GUS i CEIDG. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po wpisaniu numeru NIP automatycznie wprowadzane są wszystkie dane kontrahenta. Darmowy program do wystawiania faktur umożliwia również tworzenia własnych baz danych, dzięki którym wystawianie kolejnych faktur zajmuje naprawdę niewiele czasu. Nie można zapominać również o tym, że fakturowanie elektroniczne całkowicie eliminuje konieczność drukowania faktur papierowych. Sporo pieniędzy można zaoszczędzić również na listach poleconych, którymi wysyłane są dokumenty. Duże firmy mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy na kopertach i znaczkach.

Bezpłatne programy do fakturowania

Na rynku dostępne są nie tylko płatne, ale również darmowe programy do zarządzania projektami. Pamiętać należy o tym, że w Polsce przepisy zmieniają się dość często, dlatego też warto postawić na program do fakturowania online, który jest cały czas aktualizowany. Warto wspomnieć również o tym, że darmowy program do wystawiania faktur jest bezpieczny w użytkowaniu, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dokumenty trafią w niepowołane ręce. Kopie dokumentów przechowywane są nie tylko na komputerze, ale również w chmurze. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie ma ryzyka, że stracimy ważne dokumenty przy awarii sprzętu. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania faktur przez 5 lat, dlatego też tym bardziej pamiętać należy o kopiach zapasowych. Darmowy program do wystawiania faktur jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla firm, ale również dla kontrahentów, którzy mają dostęp online do swoich faktur.

Udostępnij