superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Serwis iPhone – najczęściej pojawiające się usterki

Serwis iPhone – najczęściej pojawiające się usterki

W najnowocześniejszych urządzeniach mobilnych zwykle stosuje się dotykowe ekrany, których zadaniem jest podnoszenie funkcjonalności i wygody użytkowania. Niemniej jednak, w momencie uszkodzenia szybki albo wyświetlacza, możemy mieć spory kłopot. Nie jest bowiem możliwie komfortowe, dalsze użytkowanie telefonu. Poza uszkodzeniem ekranu czy szybki, iPhone narażony jest także na inne awarie, o których napiszemy poniżej.

Pęknięta szybka albo pęknięty obiektyw w aparacie iPhone SE

Każdy z nas z pewnością to przeżył. Telefon wysuwa się nam z ręki i upada na podłogę albo na jakiś kant. Etui, szkło hartowane, folia nie zawsze go uratują. Szybka w naszym ulubionym smartfonie pękła. Co można zrobić w takiej sytuacji? Najefektywniejszą naprawą będzie w tym przypadku wymiana szybki iPhone SE 2020na oryginalną albo zamiennik. Pęknięcie szkła znajdującego się w obiektywie aparatu iPhone SE, to już poważniejsza usterka. Z takim uszkodzeniem najlepiej się będzie zgłosić do serwisu Apple. 

Problemy z baterią 

Szybkie rozładowywanie albo problemy z ładowaniem, to zmora każdego modelu iPhone. Wiele funkcji i duże ekrany w tych urządzeniach, potrafią skrócić ich pracę. Ten problem rozwiązać może Serwis iPhone Kraków, dokonując wymiany baterii. Kłopot może stanowić również uszkodzenie złącza ładowania. Tym bardziej, należy się udać do odpowiedniego punktu serwisowego. 

Zalanie 

To trzecia z najbardziej popularnych usterek w iPhone. Miejscem akcji zwykle jest basen, kuchnia albo łazienka. Trochę nieuwagi i plusk. Zalany iPhone musi być szybko wyłączony oraz bardzo dokładnie wysuszony od zewnątrz. Pod żadnym pozorem nie możemy go włączać, co pozwoli na uniknięcie zwarcia. Nie wolno go też rozkładać na elementy i suszyć od środka ryżem czy suszarką. Najlepiej zajmie się nim Serwis iPhone Warszawa, gdzie fachowcy postarają się go naprawić. 

Serwis iPhone – co trzeba zrobić, zanim zaniesie się tam swój telefon? 

Chcąc powierzyć swojego iPhone’a do serwisu, warto wykonać wcześniej pewne czynności: 

  • usunąć hasła oraz blokady zabezpieczające, co pozwoli na sprawdzenie wszelkich funkcjonalności po serwisie, 
  • usunąć kartę pamięci i kartę SIM, 
  • pozbyć się kabli i reszty akcesoriów, które utrudniają serwisowanie (szkła, folie, itp.), 
  • wykonać zapasową kopię danych, które obecne są w pamięci naszego urządzenia – większość napraw ma charakter mechaniczny, niemniej jednak wybrane usterki wynikać mogą z niewłaściwego oprogramowania, zatem zalecane jest zrobienie kopii, aby możliwe było swobodne sformatowanie telefonu. 

Udostępnij