superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Nowe mieszkania Łódź z Duda Development.

Nowe mieszkania Łódź z Duda Development.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w okresie styczeń-luty 2022 r. 33,7 tys. nowych mieszkań, z czego deweloperzy udostępnili ponad 18,2 tys. -6,5 proc. mniej niż w 2021 r.

Spadek sprzedaży w czerwcu 2022 roku okazuje się jeszcze większy niż w czerwcu ubiegłego roku, kiedy w Łodzi sprzedano 500 nowych mieszkań i we wszystkich sześciu badanych obszarach rynku 5720. W Łodzi sprzedaż spadła o 62,6% rok do roku i łącznie 56,6 proc. we wszystkich sześciu metropoliach.

Duda Development charakteryzuje się wysoką klasą wśród swoich klientów, ponieważ jako firma kierujemy się potrzebami. Twoja osoba, Twoi najbliżsi oraz Twój biznes, holding, potrzeby rynku, aglomeracji miasta, w którym działamy. Kierunek wyznaczają również aktualne trendy w architekturze, budownictwie i designie, dlatego tak duży nacisk kładziemy na jakość materiałów, wygląd naszych inwestycji, rozwiązania przestrzenne i ich funkcjonalność. Angażujemy się również w dogodne położenie, dobrą komunikację i klarowny dojazd.

Od 1997 roku pomagamy Ci znaleźć odpowiednie miejsce na ziemi, miejsce, do którego będziesz z zachwytem wracać, bezpieczne i wygodne miejsce dopasowane do Twojej pasji, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, dom, czy lokalizacja Twojego biznesu.

Przedstawiamy Państwu sprzedaż mieszkań w Łodzi, „Nowe mieszkania Łódź”. Diasfera Łódź, bo taką nosi nazwę pomysł firmy deweloperskiej Duda Development.

Zainteresowanie Łodzią rośnie

Stolica województwa Łódź zmienia się na naszych oczach, do miasta przybywają nowi mieszkańcy, więc nowe mieszkania Łódź to idealna inwestycja dla stolicy województwa. Jak podkreślił Jarosław Jędrzyński, statystyki fińskiego Urzędu Statystycznego pokazują, że miasto jest dość wyludnione, ale dane te są mocno zaniżone. Bo nie wszyscy wiedzą. Statystyka budownictwa mieszkaniowego powinna być m.in. potwierdzeniem rozwiązania kryzysu populacyjnego. W 2020 roku populacja miasta wzrosła aż o 1,6%. Dla porównania, w pierwszej dekadzie 2000 roku wskaźnik ten wynosił średnio 0% rocznie.

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Kolejną częścią wydarzenia był panel dyskusyjny prowadzony przez Marka Wielgo, eksperta rynku pierwotnego. To była zdecydowanie najbardziej burzliwa część konferencji. Podczas dyskusji Adam Brzostowski, szef Biura Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi, zauważył, że Łódź nie jest już tym samym miejscem, co kilka lat temu. Na rynku jest wiele dobrze płatnych ofert pracy. Eksperci branżowi nie szukają już lepszego życia w Warszawie, nowe mieszkania Łódź według ekspertów to jest przyszłość dla tego miasta. Dodatkowo nowe mieszkania Łódź stają się coraz bardziej atrakcyjne dla warszawiaków. Kapitał jest już przesycony. Osoby, które chcą względnego spokoju i mogą pracować zdalnie, wybierają Łódź jako tańszą i równie interesującą alternatywę.

Nowe mieszkania Łódź

Ostatnim tematem konferencji był panel „Projekty tworzące miasto – mixed use”. Prelegenci omówili różnorodność inwestycji deweloperskich w Łodzi. W mieście, realizowanych jest wiele projektów, które oprócz mieszkań oferują rozrywkę i zakupy.

Jak powiedziała Beata Konieczniak, wicedyrektor Biura Architektonicznego Miasta Łodzi, stolica województwa Łódź zawsze była miastem uniwersalnym. Już w XIX wieku przy fabrykach, szkołach i szpitalach budowano mieszkania. Według prelegentów, mieszkańcy Łodzi dostrzegają zalety projektów typu mixed-use (pozwalających na znaczną oszczędność czasu). Można przypuszczać, że z roku na rok będzie ich coraz więcej.

Łódź równa się perspektywy

Te słowa podsumowują przemówienie wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka. Jego zdaniem miasto charakteryzuje się szybką urbanizacją. Inwestorzy gromadzą w Łodzi ogromny kapitał, a coraz więcej osób chce robić w tym mieście biznes. Rośnie również liczba osób zainteresowanych kupnem i wynajmem mieszkań. Wiceprezes podkreślił, że Łódź nadal boryka się z niedoborem mieszkań, a liczba M-mieszkań sprzedawanych na głównym rynku wciąż rośnie. Duży popyt na własne mieszkanie to szansa dla budowniczego i szansa na rozwój miasta. Nowe mieszkania Łódź to więcej mieszkańców.

Wojna i brak zdolności kredytowej poprawia zyski właścicieli mieszkań na wynajem

Choć w czasie pandemii wiele mieszkań było pustych, wojna za wschodnią granicą i napływ uchodźców z pewnością ożywiły rynek najmu – mówi Robert Korczyński, członek zarządu Emmerson Evaluation. – Ukraińcy, którym pozwolono podnajmować pokoje za gotówkę, ożywili popyt, a tym samym poziom czynszów. Dodatkowo zainteresowanie rynkiem najmu wzrosło ze względu na pogorszenie aktywność kredytową Polaków. Na wzrost kosztów najmu wpłynął również wzrost odsetek i kosztów operacyjnych. Część lokali na wynajem kupowana jest za kredyt, więc aby zrekompensować wzrastający WIBOR, właściciele są zobowiązani podnieść ceny wynajmu swoich lokali.

Udostępnij