superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Biznes

Co to jest hotspot w telefonie i jakie ma zalety?

Co to jest hotspot w telefonie i jakie ma zalety?

Nowoczesne telefony komórkowe, które zyskały miano smartfonów, to naprawdę potężne komputery, które dają ogromne możliwości swoim użytkownikom. Jak się okazuje, przeciętny posiadacz smartfona nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ciekawe funkcje on w sobie kryje. Jedną z najbardziej interesujących jest umiejętność generowania przez smartfona sieci Wi-Fi. Jak można tę funkcję włączyć, a co najważniejsze, jakie może ona przynieść korzyści?

Co to jest hotspot w telefonie?

Czym jest hotspot? Jest to miejsce, w którym można się za darmo połączyć z internetem poprzez sieć Wi-Fi. Najczęściej hostpoty znaleźć można w galeriach handlowych, fast foodach, lecz również w hotelach. wszędzie tam, gdzie można usiąść i skorzystać z internet np. na swoim laptopie. Jest to forma zachęcenia klienta do skorzystania z usług danego miejsca.
Czym jest natomiast hotspot w telefonie? Jak się okazuje po wybraniu odpowiedniej opcji w menu smartfona, urządzenie może zacząć generować własne Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest podłączenie do niego urządzeń, które nie mają dostępu do sieci. Jak bowiem wiadomo, smartfon za pośrednictwem sieci komórkowej dostęp do internetu ma prawie zawsze.

Jak włączyć tę funkcję?

Jak można włączyć hotspot w telefonie? Jak się okazuje, jest to naprawdę bardzo prosta czynność, z która poradzi sobie dosłownie każdy użytkownik smartfona. Co więc należy zrobić?

Jeśli chce się włączyć hotspot w smartfonie, należy wejść do jego ustawień. Tam trzeba przejść do opcji sieć i internet, a następnie odnaleźć zakładkę Hotspot i tethering. Gdy to się zrobić, uzyska się dostęp do różnych opcji udostępniania internetu. W przypadku chęci włączenia hotspota wystarczy tylko przy odpowiedniej zakładce przesunąć suwak w prawo, aby smartfon zaczął generować Wi-Fi.
Jak się do niego można podłączyć? W dokładnie ten sam sposób, co do każdej innej sieci Wi-Fi. Domyślnie smartfon ustawi nazwę sieci jako model telefonu, lecz można ją samodzielnie dowolnie zmienić. Hasło, które wyświetli się na smartfonie i będzie wymagane podczas logowania do Wi-Fi, będzie najczęściej ciągiem losowych znaków.

Dlaczego warto z tej funkcji korzystać?

Z jakiego powodu warto korzystać z tej funkcji na telefonie komórkowym? Jakie daje ona korzyści? Jak się okazuje, dzięki niej możliwe jest podłączenie praktycznie każdego urządzenia, które posiada odbiornik Wi-Fi do internetu. Z racji tego, że sieć komórkowa jest w dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie, istnieje możliwość wygodnego korzystania np. z laptopa, który zawsze może mieć połączenie z internetem lub też np. z konsoli do gier, która również poprzez Wi-Fi może uzyskać dostęp do sieci.

Przeczytaj więcej na stacjonarnyinternet.pl

Udostępnij