superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Biznes

Transport z Chin – którą metodę wybrać?

Transport z Chin – którą metodę wybrać?

W dzisiejszych czasach trudno jest prowadzić interes oparty na handlu i nie korzystać z towarów sprowadzanych z Chin. Górują one nad produktami krajowymi niską ceną, a często także jakością. Jeśli jednak chce się zacząć prowadzić firmę i sprowadzać towary z Chin, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jakie są najlepsze sposoby na przewożenie towarów z tego kraju. W końcu ogromna odległość rodzi tu spore trudności.

Transport z Chin statkiem

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jaki jest zdecydowanie najczęściej wybierany sposób na przewiezienie towarów z Chin do Europy, to bez najmniejszych wątpliwości wskazać w tym wypadku trzeba drogę morską. Czym charakteryzuje się transport z Chin statkiem? Statki wykorzystywane są przez importerów przede wszystkim z uwagi na niską cenę. Co więcej, statki umożliwiają transportowanie właściwie każdego rodzaju towaru. Nie tylko elektroniki, samochodów czy też nawet materiałów budowlanych, lecz także produktów łatwopalnych. Co więcej, statki mogą przewozić towary bardzo duże, a także niezwykle ciężkie. Jakie są natomiast wady takiego transportu? Nie da się ukryć, że najważniejszym minusem jest w tym wypadku czas. Przepłynięcie drogi z Chin do Europy może trwać nawet kilkanaście tygodni. Co więcej, transport ten jest podatny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przykładowo sztormy mogą spowodować jego opóźnienie.

Więcej o transporcie z Chin: https://www.discolm.pl/transport-z-chin/

Transport z Chin lotniczy

Drugim bardzo często wybieranym sposobem na to, aby przetransportować towary z Chin do innych miejsc na świecie, jest wykorzystywanie do tego zadania samolotów. Czym się one cechują? Samolot to przede wszystkim bardzo krótki czas transportu. W ciągu jednej doby można przewieźć ładunek na drugi koniec świata. Co więcej, lotniska znajdują się w głębi lądu, więc znacznie skraca się czas dostawy do klienta. W przypadku transportu morskiego towar musi być dostarczony do portu, a dopiero z niego samochodem ciężarowym w głąb lądu. Jakie są minusy takiego rodzaju transportu? Nie da się ukryć, że największą wadą jest oczywiście cena, która jest zdecydowanie najwyższa. Co więcej, samolot ma także duże ograniczenia, jeśli chodzi o gabaryt oraz masę ładunku. Na koniec wspomnieć trzeba, że samolotem nie da się przewozić wielu niebezpiecznych substancji i materiałów.

A może droga kolejowa?

Na sam koniec pozostaje jeszcze jedna coraz popularniejsza forma transportowania towarów z Chin, czyli droga kolejowa. Czy pociąg faktycznie może być konkurentem dla samolotu lub statku? Przede wszystkim zwrócić trzeba uwagę na to, że pociąg jest o wiele tańszym środkiem transportu niż samolot, a jednocześnie o wiele szybszym niż statek. Co więcej, nie jest on również narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak natomiast wygląda kwestia przewożenia niebezpiecznych i ponadnormatywnych ładunków? Oczywiście kolej wypada o wiele lepiej niż samolot, lecz na uwadze należy mieć to, że nadal to statki mogą przetransportować znacznie większe ładunku. Czy taka forma transportu ma jakieś wady? Największą jest bez wątpienia to, że jadący z Chin transport przejeżdżać będzie przez wiele krajów, w których kontrola celna może nieco wydłużyć planowany termin dostawy.

Udostępnij