superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Biznes

PIT online – na czym polega?

PIT online – na czym polega?

Obecnie PIT 37 można rozliczać przez internet. Jest to bardzo wygodna opcja w obecnych czasach. Warto dowiedzieć się, jak wykonywać rozliczenie PIT 37 w sieci.

PIT 37 online

Okazuje się, że deklaracja PIT 37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową, która składana jest w typowych przypadkach, gdy pracownik rozlicza swe jedyne źródło przychodów w ciągu roku. Do tego trzeba też doliczyć zleceniobiorców, emerytów oraz rencistów. PIT online to bardzo wygodna opcja. Takie rozliczenie można wykonać na stronie rządowej. Zalogować się można również poprzez Bank Polski. Warto wiedzieć o tym, że deklaracja PIT 37 dotyczy tylko przychodów, które opodatkowane są według skali podatkowej 17 proc. oraz 32 proc. W przypadku, gdy uzyska się tylko przychody zwolnione z podatku, nie składa się żadnej deklaracji. Ponadto nie wykazuje się przychodów, które zwolnione są z opodatkowania. Program PIT jest co roku udoskonalany. Dzięki temu rozliczenie z rocznych dochodów jest bardzo proste. W przypadku, gdy uzyska się tylko inne przychody niż opodatkowane według skali, w odniesieniu do takowych przychodów nie wybierze się tej deklaracji, o czym nie każdy pamięta.

pit online

Twój e-PIT

W przypadku, kiedy uzyskuje się poza przychodami opodatkowanymi według skali także inne przychody, trzeba złożyć dwie inne deklaracje. Mowa tutaj o sytuacji związanej z opodatkowaniem ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, a także podatkiem liniowym. Do tego trzeba doliczyć również przychody z tytułu obrotu kapitałem. W takim wypadku trzeba złożyć deklarację PIT 37 z tytułu pracy, a ponadto PIT 28 z tytułu ryczałtu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż deklaracja dotyczy przychodów opodatkowanych według skali podatkowej, które uzyskiwane są tylko za pośrednictwem płatnika bądź płatników, co jest bardzo istotne. Obecne rozliczenie PIT 37 online jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba tego robić tylko w urzędzie skarbowym. Można to zrobić w internecie. Obecnie rozliczając deklarację PIT 37 w aplikacji e-pity, można bardzo wygodna wczytać dane z usług Twój e-PIT-37, co jest bardzo wygodne w obecnych czasach. Trzeba wiedzieć o tym, że program sprawdzi się w takim przypadku z konkretną deklaracją. Dzięki temu można zaakceptować swą deklarację podatkową. Jest to bardzo ulepszony system, który jest intuicyjny. Co ważne, ePIT jeszcze nigdy nie był tak łatwo rozliczany. Zdecydowanie warto postawić na rozliczanie podatkowe poprzez zastosowanie specjalnej rządowej strony internetowej bądź aplikacji. Wszystko możliwe jest bez wychodzenia z domu.

Udostępnij