superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Zegarek Tissot czy zegarek Seiko – który jest lepszy?

Zegarek Tissot czy zegarek Seiko – który jest lepszy?

Wybór odpowiedniego zegarka to niejednokrotnie trudna decyzja. Dobry produkt, pasujący do naszej osoby potrafi podkreślać nas samych, budować wizerunek odpowiedzialnego i pewnego siebie człowieka. Zegarki nie od dziś są krzykiem mody, a co więcej rynek zegarkowy mocno się rozwinął, co poskutkowało rozwojem produktów i powstaniem rywalizacji o względy klientów. Niewątpliwie na szczycie tej rywalizacji uplasowała się firma Tissot i Seiko, które są renomowanymi marki zegarków znanymi na całym świecie. Która z nich jest lepsza? Sprawdźmy to!

Zegarek Tissot – legenda jakość Swiss Made z bliska

Marka Tissot to Szwajcarska firma, która istnieje już z nami od 1853 roku. Wiele lat spędzonych na specjalizowaniu się w produkcji wysokiej jakości, luksusowych zegarków robi wrażenie i buduje dobrą opinie. Dowodem sukcesu marki jest to, że jej produkty chwalone są na całym świecie. Każdy zegarek Tissot ceniony jest za wysoką jakość, doskonałe wykonanie i bardzo rzadko spotykane piękne wzornictwo tarcz zegarków. Przedstawiciele firmy chcą trafić w gusta każdego klienta czy klientki, dlatego właśnie w swojej ofercie zamieścili zegarki damskie lub męskie, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o danej płci. Produkty od Tissot cechują się niezwykłością i bardzo starannym dopracowaniem mechanizmu, nad którym pracują wysoko postawienie specjaliści w tej dziedzinie. Marka nie boi się eksperymentować i zaskakiwać, a dowodem tego jest wykorzystywanie unikalnych materiałów do produkcji swoich dzieł, takich jak masa perłowa, kamień i co bardzo zadziwia, nawet drewno. Jednymi z najbardziej popularnych modeli zegarków Tissot jest obecnie seria T-Touch, który według wielu opinii ekspertów i klientów, uznawany jest za prawdziwe arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Zegarek ten posiada barometr, termometr, alarm, kompas, a nawet wysokościomierz. Warte uwagi jest fakt, że produkt ten posiada jeszcze technologię dotykową. Jak widać marka słynie z innowacyjnych, nietypowych rozwiązań przedmiotów, dbając przy tym o stylistykę produktu. 

zegarek

Zegarek Seiko – tradycja japońskiego zegarmistrzostwa

Marka Seiko jest nieco młodsza od swojego Szwajcarskiego rywala, gdyż narodziła się w 1881 roku w Japonii. Japońska marka też nie została w tyle za konkurencją i stawia na rozwój swoich produktów. Każdy zegarek Seiko charakteryzuje nowoczesne rozwiązania i wysmakowany styl. W ofercie producenta znajdziemy szeroką gamę unikalnych kolekcji, bogatych w różnorodny design i rewolucyjne rozwiązania technologiczne. To wszystko przez nabyte doświadczenie i tradycje marki, która zarazem funkcjonuje w państwie mającym na celu wyznaczać kierunek rozwoju postępu na świecie. To niewątpliwe buduje też jakość samego zegarka. Obecnie jedną z najchętniej rozchwytywanych serii zegarków od Seiko jest luksusowa kolekcja Seiko Presage. Produkt ten wyróżnia kultywowanie tradycyjnego wzornictwa zegarków w ekskluzywnym wydaniu. Jednakże warto rozejrzeć się po całej ofercie producenta, która jest nie małych rozmiarów. Marka Seiko posiada też wyróżnienia, którymi zapisała się na karcie sztuki zegarmistrzowskiej, a jednym z nich jest stworzenie pierwszego na świecie zegarka solarnego Seiko Astron GPS Solar w 2012 roku. Niewątpliwie firma ma doświadczenie w budowaniu innowacyjnych rozwiązań i posiada swój charakterystyczny wyjątkowy, tradycyjny styl.

seiko prestige

Który zegarek premium wybrać?

Odpowiedzenie na to pytanie nie będzie łatwe, a wynika to z faktu wielu zależności, ale przede wszystkim jest to kwestia gustu i oczekiwań od produktu. Obie renomowane marki mają za sobą lata doświadczenia. Osiągnęły nie mały sukces i mają w rękawie kilka asów, ale decyzja, które zegarki są lepsze jest to tylko i wyłącznie nasz wybór. Zegarki Seiko i Tissot oferują nam nietypowe rozwiązania, ciekawe projekty i design. Produkty Seiko mają swój tradycyjny japoński charakter, który przypadnie do gustu koneserom klasyki, natomiast dzieła Tissot oferują nam bogate technologicznie rozwiązania jak i piękne wykonanie z nietypowych materiałów. Cechą wspólną obu marek jest to, że obie oferują nam technologiczne rozwiązania. Na rynku jest dostępne wiele modeli tych unikalnych zegarków męskich i damskich, każdy z nich może nas do siebie czymś przekonać, dlatego warto jest się zapoznać z ofertami. Odpowiadając na pytanie „Co lepsze? Który zegarek lepszy?” można powiedzieć, że odpowiedzi nie ma, gdyż to klienci decydują co im się podoba.

Udostępnij