superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Zalety stosowania papieru pakowego z nadrukiem

Zalety stosowania papieru pakowego z nadrukiem

Papier do pakowania w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Coraz więcej firm, ale i osób prywatnych, pragnie zadbać w jakiś sposób o stan środowiska naturalnego. Jakie są zalety stosowania papieru do pakowania z nadrukiem?

Papier do pakowania

Jeszcze zanim zaczęto stosować opakowania, torebki i reklamówki plastikowe, w sklepach królował specjalny szary papier do pakowania. Jakiś czas później został skutecznie wyparty przez foliówki, dziś jednak wraca do łask. Coraz więcej osób i firm decyduje się na produkty, które nie mają negatywnego wpływ na środowisko naturalne. Ekologia stanowi dziś niezwykle ważną kwestię – coraz więcej osób czuje się odpowiedzialna za stan naszej planety. Właśnie dlatego sporo firm decyduje się na papier pakowy, a także i na wersję z nadrukiem. Papier pakowy z nadrukiem posiada wiele zalet i jest bardzo ceniony nie tylko przez przedsiębiorców, ale i konsumentów.

Papier z nadrukiem – zalety

Papier pakowy z nadrukiem jest bardzo estetycznym rozwiązaniem, ceni się go również za trwałość i możliwość promowania firmy jako przyjaznej środowisku. Papier z nadrukiem sprawdza się znakomicie do pakowania zakupów, zabezpieczania przedmiotów podczas transportu i przechowywania, a także i jako wypełnienie do przesyłek. Warto zauważyć, że może posiadać on różną gramaturę, czyli grubość. Im większa gramatura – tym papier jest bardziej sztywny, grubszy i także bardziej wytrzymały. Może być też powlekany specjalną warstwą tworzywa sztucznego, która jest odporna na wilgoć i tłuszcz – właśnie taki papier wykorzystuje się do pakowania mięsa, tłustych potraw oraz ciastek. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jak szary papier pakowy z nadrukiem jest fakt, że jest on całkowicie ekologiczny i można go zakupić w bardzo niskich w hurtowniach np. na https://sklep.ekspertpoludnie.pl/papiery-pakowe-z-nadrukiem. Taki papier jest niezwykle łatwy w użyciu, a przy tym wytrzymały i dlatego wykorzystuje się go do pakowania bardzo różnych przedmiotów i przesyłek. Tak zapakowane przedmioty są bezpieczne i bardzo estetyczne. Nadruk na opakowaniu nadaje paczce elegancji. Tego rodzaju rozwiązanie wyróżnia się grafiką, która ma związek z nazwą firmy, jej adresem, przedstawia cytat czy informację o promocji itp. W ten sposób można w estetyczny sposób promować swoje usługi czy produkty oraz budować proekologiczny wizerunek przedsiębiorstwa.

Do czego stosuje się papier z logo firmy?

Papier z nadrukiem jest wykorzystywany w wielu różnych miejscach i do wielu różnych przedmiotów. Najczęściej znajduje zastosowanie do pakowania artykułów spożywczych – pieczywa, wypieków – lub też mięsa czy fast foodów na wynos. Wybiera się go często również do zabezpieczania kruchych i delikatnych ozdób czy biżuterii. Może posłużyć także do pakowania ubrań. Papier szary można z wypowiedzeniem wykorzystać też jako wypełnienie kartonów z przesyłką.

Gdzie kupić papier z logo?

Papier z logo, który jest wytrzymały, bezpieczny i skutecznie zabezpieczy różne produkty podczas transportu i przechowywania najlepiej kupować w takich miejscach jak Hurtownia opakowań Ekspert Południe. Taki papier nadaje przedmiotom elegancki i bardziej prestiżowy wygląd niż zwykły szary papier bez nadruków. 

Udostępnij