superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Płytki do kuchni – co brać pod uwagę wybierając?

Płytki do kuchni – co brać pod uwagę wybierając?

Aranżując pomieszczenia staramy się robić to tak, aby nie tylko było ono funkcjonalne. Zwracamy uwagę również na takie rzeczy jak wygląd czy wygoda pomieszczenia. Kuchnia i łazienka nie są w tym wyjątkami. Szczególnie kuchnia, która jest miejscem gdzie potrzebne są trwałe i wytrzymałe płytki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie szukać inspiracji na wygląd kuchni
  • jakie płytki do kuchni wybrać
  • jakiego stylu płytki wybrać
  • jakie są zalety płytek uniwersalnych

Gdzie szukać inspiracji na wygląd kuchni?

Tutaj opcji mamy wiele – Internet, blogi czy kuchnie znajomych są świetnymi miejscami na zbieranie inspiracji. Blogi bardzo często zawierają artykuły pisane przez architektów lub projektantów wnętrz. Opinie profesjonalistów są czymś, co wiele osób sobie ceni w takich przypadkach.

Inna opcja to sprawdzanie sklepów internetowych i ich asortymentów – https://kaflando.pl/produkt/glazura-artisan-colonial-blue/ zawiera szeroką ofertę płytek i kafelków idealnych do twojej kuchni oraz łazienki. Dodatkowo szerokie opcje filtrowania pozwolą ci na znalezienie płytek specjalnie dla ciebie.

Odwiedzając znajomych często siedzimy w salonie czy pokoju wizytowym, z widokiem na kuchnię. Wtedy pojawia się okazja na porozmawianie i przedyskutowanie. Jeżeli jednak nie chcemy stosować się do porad znajomych, zawsze możemy zapytać kogoś z rodziny o to, co myśli o danym pomyśle na wygląd kuchni.  

Płytki do kuchni

Kuchnia bez wątpliwości jest sercem wielu domów. Dlatego płytki w niej powinny być dostosowane do wilgoci oraz dużej ilości zabrudzeń. Można je umieścić między blatem a wiszącymi szafkami, jako akcent decydujący o charakterze wnętrza. Inna opcją jest umieszczenie ich na większej powierzchni.

Na podłodze stosuje się zazwyczaj płytki ceramiczne, które stanowią bazę lub służą jako element aranżacji wnętrza.

Jakiego stylu płytki wybrać?

Wybranie dobrych płytek do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia czy typ kuchni. Płytki są najpewniejszą rzeczą jaką możemy wybrać. 

Ważne jest to, abyś poruszał się po kuchni komfortowo, wygodnie i bezpiecznie. Wybierz takie, którym zabrudzenia nie są straszne. Na samej podłodze wybór się nie kończy. Jeżeli decydujesz się też na płytki na ścianie niezwykle ważne jest to, aby one też były trwałe i odporne. Ponadto powinny pasować do tych na podłodze. Wybierz płytki dla siebie na https://kaflando.pl/.

A może płytki uniwersalne?

Płytkami uniwersalnymi nazywamy właśnie kafelki, które są przystosowane do montażu na ścianie jak i podłodze. To wszechstronne rozwiązanie pozwoli ci na aranżacje wnętrz, tak aby było dostosowane do twoich potrzeb. Zazwyczaj płytki ścienne różnią się od tych na podłogę. Te jednak mogą być wykorzystane tak jak sobie to wymarzysz. Będziesz zadowolony z ich wytrzymałości jak i aspektów dekoracyjnych.

Udostępnij