superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Pejzaże – sposób na piękne wnętrze

Pejzaże – sposób na piękne wnętrze

Obrazy stanowią niezwykły element dekoracyjny każdego domu. Można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza. Trzeba przyznać, że ilość pomysłów na obrazy jest spektakularna. Każdy artysta ma zupełnie inną wizję i pomysł na swoje dzieło. Dzięki temu powstaje baza, która jest inspiracją do kolejnych arcydzieł. Jeśli potrzebujesz, aby i w Twoim domu pojawiły się nowe dzieła sztuki, zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, co najpiękniej będzie wyglądało na Twojej ścianie.

Wybierz swój pejzaż do sypialni

Masz w domu pustą ścianę i nie wiesz, jaki obraz będzie na nią idealnie pasować? To zależy od tego, w jakim pokoju ma on zawisnąć. W sypialni stawiamy z reguły na stonowane barwy. Nie ma tu miejsca na intensywne, bardzo jaskrawe kolory. Świetnie sprawdzą się obrazy zarówno nowoczesne i abstrakcyjne, jak i te klasyczne przedstawiające piękne pejzaże. Romantyczny krajobraz przedstawiający zachód słońca lub zapierające dech w piersiach widoki sprawią, że obudzimy się w dużo lepszym nastroju. Pejzaże bimago z pewnością nadadzą Twojej sypialni niepowtarzalnego charakteru. Zadbajmy też o dobre doświetlenie takiego obrazu lub powieśmy go w miejscu, w którym z samego rana przez okno wpadną na niego pierwsze promyki słońca. 

Idealny obraz w salonie

Salon jest pomieszczeniem, które jest sercem domu. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy czas wolny. Powinien więc łączyć ze sobą charakter reprezentacyjny, jak i rodzinny. Ze względu na to, że jest to też największe pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu, możemy zdecydować się na większe formaty, które z pewnością nie sprawdziłyby się w innych pokojach. Ważna w tym przypadku jest też kolorystyka wnętrza. Nie skupiamy się na tym, aby obraz idealnie pasował kolorem do ścian, jednak dobieramy takie barwy, które dominują w pomieszczeniu. Masz beżowe meble i szare obicia krzeseł? Postaraj się, aby to właśnie te kolory znalazły swoje miejsce na obrazie, który ozdobi jedną ze ścian.

Pejzaż w biurze? To świetne rozwiązanie!

Biuro kojarzy nam się jedynie z miejscem, w którym całkowicie poświęcamy się pracy. Obrazy mogą nam w tym jednak pomóc! Postaw na te dzieła, które wpłyną na Twoją wyobraźnie. Niech będą to abstrakcyjne kształty lub obrazy zawierające bardzo dużo elementów. Obudzisz tym swoją kreatywność!

Są jednak miejsca, do których nie pasuje sztuka współczesna. W takiej przestrzeni świetnie sprawdzą się klasyczne dzieła, proste pejzaże, które podkreślą klimat wnętrza i nie zaburzają jego harmonii.

Księżyc nie tylko nocą

Są osoby, które szczególnie w malarstwie upodobały sobie motyw księżyca i nocy. Takie obrazy również świetnie pasują do większości wnętrz. Jeśli lubisz oglądać niebo nocą, nie ograniczaj się i umieść taki obraz w swojej codziennej przestrzeni, tak byś mógł w każdej chwili napawać się tym widokiem. Łam schematy! Nie w każdym domu muszą wisieć klasyczne dzieła. Sprawdź więcej na ten temat na: Księżyc obrazy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do wprowadzenia malarstwa do Twojego domu. Nie bój się eksperymentować. To Twoja przestrzeń i to, co w niej umieścisz zależy tylko od Ciebie, i Twojego stylu, w którym najlepiej się odnajdujesz.

Udostępnij