superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Kuchnia w stylu Shabby Chic – jak dobrać mozaikę

Kuchnia w stylu Shabby Chic – jak dobrać mozaikę

Niejednokrotnie można usłyszeć stwierdzenie, że kuchnia stanowi serce domu – w końcu to miejsce przygotowywania potraw oraz spożywania ich. Coraz częściej jest również centrum spotkań odbywanych w gronie bliskich. Jest to miejsce tętniące życiem, zadbajmy więc o jego wystrój, funkcjonalność oraz estetykę, aby każda chwila spędzona w kuchni wywoływała uśmiech na twarzy domowników. Jeśli chcemy, aby wnętrze było przytulne i kojarzyło się z obiadami u babci na wsi za czasów dzieciństwa, to postarajmy się urządzić kuchnię w stylu Shabby Chic.

Krótka charakterystyka stylu

Shabby Chic jest stylem, którego początki sięgają lat 80. XX wieku. Romantyczny, melancholijny, przytulny, znajdzie zwolenników w gronie artystycznych dusz i miłośników sielskiego, wiejskiego klimatu i pięknych wspomnień.

Stary styl, bo tak można go określić, to połączenie pastelowych kolorów, starych bielonych mebli, kafli kuchennych, zlewu farmerskiego, żyrandoli oraz motywów kwiatowych pod każdą postacią – zasłonki, ściereczki, obrusy, zastawa stołowa lub kwiaty w wazonach rozstawione w całym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane płytki do kuchni oraz blaty kuchenne stanowić będą dopełnienie aranżacji. Pudrowe róże, biel mebli, błękity, odcienie mięty i pistacji oraz pastelowe żółcie to kolory przewodnie. Równie dobrze pasować będzie tapeta w kwiatowe motywy na ścianie sąsiadującej z zabudową kuchenną. Równie ważne jest zachowanie umiaru w aranżacji wnętrza, ponieważ bardzo łatwo możemy przesadzić i „zagracić” pomieszczenie. 

Styl już znamy, więc czas na szczegóły

Skoro mamy najważniejsze informacje na temat stylu Shabby Chic, to skupmy się na kwestii odpowiedniego dobrania kafli do przestrzeni pomiędzy meblami. Aby zachować równowagę aranżacji, możemy postawić na możliwie najprostsze rozwiązanie: prostokątna płytka. Prosta, ponadczasowa, harmonijna, wkomponuje się w styl, nadając lekkości pastelowym wnętrzom. Marka Raw Decor oferuje szeroki wybór mozaiki ceramicznej premium dla każdego stylu. Mozaika może być ułożona na wzór cegiełki, klasycznie, w pionowe pasy nawiązując wyglądem do drewnianej boazerii, w szachownicę, diagonalnie, jodełkę i jak tylko fantazja pozwoli. Podobnie z kolorem, Mini Cegiełka Biała stonuje wszechobecne pastele, natomiast Mini Cegiełka Błękitna nada odrobiny spokoju. Czarna cegiełka nie jest stosowana, ponieważ zaburzy sielski styl aranżacji. Jeśli zapragniemy urozmaicić kuchnię, to wybierzmy płytki z kolekcji Metropolis: Holo White, Holo Pink lub Holo Green, które rozświetlą przestrzeń kuchenną.

Shabby Chic nie tylko oznacza sielską, przestarzałą klasykę. Klasyczne, szlachetne, proste płytki możemy zamienić nowoczesnymi wariantami, urozmaicając kuchnię mozaiką Arabeska Dover Pure White o oryginalnym, orientalnym kształcie. Natomiast płytki Constellation White w gwieździstą, regularną formę mogą dodatkowo stanowić dosyć nieoczywisty kwiecisty akcent, który idealnie współgrać będzie z witryną wypełnioną kwiatowymi talerzami, znajdującą się na sąsiadującej ścianie. Mozaika ceramiczna firmy Raw Decor sprzedawana jest w postaci pojedynczych plastrów, z których łatwo odkleić pojedyncze kafle i eksperymentować z efektem wizualnym. Więc jeśli chcemy zabawić się kolorami, wybierzmy jeden model mozaiki w dwóch wersjach kolorystycznych i stwórzmy swoją własną, unikatową mozaikę w stylu Shabby Chic.

kuchnia
stylowa kuchnia
kuchnia shabby chic
meble kuchenne
płytki w kuchni

Udostępnij