superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Gruntowny remont mieszkania jest zmorą każdego nowego lokatora, niezależnie od tego, czy kupił mieszkanie na rynku pierwotnym, czy wtórnym. W mieszkaniach w stanie deweloperskim musisz wykończyć wszystkie powierzchnie ścian i podłóg, być może wstawić dodatkowe ścianki działowe i wyposażyć wszystkie wnętrza. W mieszkaniach z rynku wtórnego często należy wyrównać ściany i podłogi, zanim zacznie się kłaść materiały wykończeniowe. Jak się do tego wszystkiego zabrać, aby remont przeprowadzić sprawnie i szybko? Zacznij od dobrego planu!

Zaplanuj listę do zakupów online

Przede wszystkim zastanów się, co masz do poprawy w nowym mieszkaniu, jakie zmiany chcesz w nim zaprowadzić i zaplanuj wstępnie aranżację każdego pomieszczenia. Zanim jednak zaczniesz wybierać i kupować meble czy zasłonki, zacznij od wyboru odpowiedniej wylewki, tynku, gipsówki i farb.

Na tym etapie warto wejść na stronę internetową marketów budowlanych i znaleźć wszystkie potrzebne produkty. Sklepy te najczęściej oferują chemię budowlaną, materiały wykańczające, a nawet elementy wyposażenia domowego. Nie wychodząc z domu, możesz zatem zrobić pełną listę zakupów, porównać poszczególne produkty i wybrać te, których będziesz potrzebował przy remoncie.

Nie masz wszystkich narzędzi? To nie problem. W marketach budowlanych znajdziesz także większe elektronarzędzia, zestawy wkrętaków, akcesoria do nich i różnego rodzaju śruby, kielnie, łaty i wszystkie drobniejsze narzędzia potrzebne podczas remontu mieszkania. Nie wierzysz? Sprawdź tutaj: https://www.bricomarche.pl/ i zapoznaj się z szeroką ofertą marketu budowlanego Bricomarché.

Zgromadź wszystkie niezbędne materiały potrzebne podczas remontu

Co teraz? Masz już wybrane materiały budowlane, narzędzia i akcesoria. Przy okazji wybrałeś już nowe zasłonki do sypialni i niewielkie akcesoria łazienkowe, które akurat były w promocji. Teraz musisz wszystkie te produkty przetransportować do domu. Jak to zrobić?

Możesz oczywiście jechać do sklepu stacjonarnego z listą zakupów w ręce i odnaleźć wszystkie przedmioty na półkach sklepowych. Z transportem zasłonek czy akcesoriów łazienkowych nie powinieneś mieć problemów. Co jednak gdy przyjdzie Ci do swojego niewielkiego samochodu osobowego zapakować 10 worków wylewki samopoziomującej? Tu mogą pojawić się niemałe problemy.

Na szczęście większość sklepów budowlanych oferuje także wiele opcji dostawy dopasowanych do lokalizacji i gabarytów danego zamówienia. Przykładowo sklep Bricomarché oferuje zwykłe przesyłki kurierskie do zamówień o małych rozmiarach. Możesz jednak skorzystać również z transportu lokalnego, jeśli filię danego sklepu masz niedaleko. Większe zamówienia materiałów budowlanych realizowane są firmami spedycyjnymi czy samochodami z dźwigiem. A akcesoria łazienkowe możesz odebrać o dowolnej porze w paczkomacie. Proste?

Dzięki możliwości zakupów online szybko uporasz się z pierwszym etapem remontu, czyli wyborem i zgromadzeniem wszystkich materiałów budowlanych i to nie wychodząc z domu. W ten sposób zaoszczędzisz bardzo dużo czasu, który możesz przeznaczyć na przygotowanie mieszkania do remontu. Co dalej? Pozostanie Ci tylko podwinąć rękawy i zabrać się za remont mieszkania.

Udostępnij