superpapier.pl

Blog wielotematyczny finansach, inwestycjach i biznesie

Lifestyle

Jak bezpiecznie spakować paczkę?

Jak bezpiecznie spakować paczkę?

Dziś przesyłki dostarczane są na drugi koniec kraju w ciągu 24 godzin. Dlatego coraz więcej osób decyduje się nie tylko na internetowe zakupy, ale także przekazywanie konkretnych rzeczy znajomym przez kuriera. Poniżej opisujemy krok po kroku, jak wysłać paczkę, by dotarła do adresata bezpiecznie. Dowiedz się, czym są wypełniacze do paczek i dlaczego warto je stosować.

Przygotuj zawartość paczki

Przygotuj w jednym miejscu wszystko to, co zamierzasz wysłać. Ważne jest, byś po zapakowaniu przesyłki nie otwierał jej ponownie, żeby sprawdzić, czy na pewno jest kompletna. Na tej podstawie zorientujesz się, jaki karton będzie ci potrzebny. Musisz dopasować jego rozmiar do zawartości. Pudełko, w którym wysyłasz paczkę nie może być brudne ani zniszczone. Stary i zawilgocony karton uszkodzi się podczas transportu. Wiedząc, jak zabezpieczyć przedmioty w przesyłce wiesz też, jak wysłać paczkę bez problemów!

Zapakuj przesyłkę

Zapakuj wszystkie przedmioty, które wysyłasz. Pamiętaj o tym, by je zabezpieczyć. Możesz owinąć każdy folią bąbelkową albo cienką tekturą. Jeśli w kartonie została pusta przestrzeń, przez którą zawartość paczki będzie się po nim przesuwać, użyj wypełniaczy. Zawsze staraj się przesyłać produkty dodatkowo w ich oryginalnym opakowaniu. W sortowni to maszyny będą dzielić paczki, więc przesyłce nie uda się uniknąć wstrząsów.

Wypełniacze do paczek

Zabezpiecz przesyłane przedmioty najlepiej, jak potrafisz. Najlepiej umieść je w paczce z wypełniaczami. Te możesz dobrać do rodzaju przesyłki. Standardowo w sklepach wypełniacze dzielą się na foliowe i ekologiczne. Wypełniacze foliowe to poduszki wypełnione powietrzem i folia pęcherzykowa. Poduszki możesz umieścić pomiędzy przesyłanymi przedmiotami i wypełnić nimi karton aż po same brzegi. Wysyłane przedmioty będą nimi przyblokowane i nie będą się poruszać w kartonie. Folii pęcherzykowej możesz użyć do owijania pojedynczych elementów paczki. Zamortyzuje ewentualne wstrząsy, które pojawią się w czasie transportu. Zabezpieczy też przed zawilgoceniem. Możesz także skorzystać z wypełniaczy ekologicznych. Najbardziej popularny jest skropak, który powstał ze skrobi kukurydzianej i wygląda jak jadalne chrupki kukurydziane. Po rozpakowaniu przesyłki odbiorca łatwo go zutylizuje. Skropak można wrzucić do wc, gdzie się rozpuści albo do przydomowego kompostownika. Paczkę można też zabezpieczyć przy pomocy włókien papierowych sizzlepak. Zarówno skropak, jak i sizzlepak można umieścić na dnie przesyłki, potem włożyć do kartonu właściwą zawartość i uzupełnić wypełniaczem. Sizzlepak nie utylizuje się tak łatwo jak skrobia kukurydziana, ale już sam w sobie jest produktem pochodzącym z recyklingu. Można go wyrzucić do śmieci papierowych. Kiedy przesyłka stanowi prezent, można użyć do jej zabezpieczenia wełny drzewnej. Jest elegancka, ma ładny sosnowy zapach. To materiał w 100% biodegradowalny.

Zaklej karton

Po spakowaniu zaklej karton taśmą klejącą. Nie musisz przyklejać jej dużo – pamiętaj, że adresat będzie chciał ją łatwo rozpakować. Użyj taśmy do zabezpieczenia rogów kartonu, jeśli był już trochę zużyty. W widocznym miejscu umieść także formatkę wysyłki. Po opłaceniu paczki wydrukujesz ją ze strony internetowej przewoźnika.

Udostępnij